Лестър се оказа догонващ в резултата на два пъти, но въпреки това успя да стигне до точка в първия мач от програмата на тазгодишния Боксинг дей. "Лисиците" завършиха 2:2 у дома срещу Манчестър Юнайтед, като това равенство остави дистанцията между двата тима в класирането непроменена - дели ги една точка, съответно на второто и третото място в Премиър лийг.

Taka серията от десет поредни победи като гост на Манчестър най-сетне приключи.

Маркъс Рашфорд пропусна да вкара след едва минута игра. Десетката на гостите стреля с глава от няколко метра след пас от Бруно Фернандеш, но топката прелетя над вратата. Малко по-късно Рашфорд все пак се реабилитира за ранния пропуск и именно той откри резултата, при това след асистенция на Фернандеш.

Португалецът намери съотборника си по брилянтен начин с върха на обувката си, a след като се озова сам срещу Каспер Шмайхел, Рашфорд този път не сбърка - 1:0 в 23-ата минута.

Това бе и гол №50 за Рашфорд във Висшата лига, като единствено Кристиано Роналдо (22 години и 341 дни) и Уейн Рууни (22 години и 157 дни) са стигали до тази кота по-бързо от Маркъс, който го стори на 23 години и 56 дни.

Малко преди това поредната грешка на Давид де Хеа за малко да коства доста на “червените дяволи”. Испанецът изчисти право в Марк Олбрайтън, който обаче не успя да реализира, спрян от Фред.

Лестър прекара едва седем минути като изоставащ в резултата и след половин час футбол Харви Барнс изравни. Фернандеш този път загуби топката, отнета му от Ндиди, който от своя страна намери Джеймс Мадисън, а той подаде към Барнс, отбелязал с удар по тревата за 1:1 от около 20 метра.

Рашфорд пропусна да удвои актива си след час игра, когато бе спрян от Шмайхел с чудесно спасяване с една ръка. Две минути след това Антони Марсиал най-сетне попадна в центъра на вниманието, след като негов гол бе отменен заради засада, а малко след това той бе сменен.

Именно Единсон Кавани, който замени френската деветка, изработи гол за гостите десетина минути преди края. Уругваецът изведе Фернандеш зад защитата, а за Бруно не бе проблем да отбележи под плонжа на Шмайхел за 1:2. Гостите обаче отново не успяха да задържат водачеството си дълго и в 85-ата минута получиха втори гол.

Джейми Варди показа головия си инстинкт и с удар от десетина метра, който се отби в крака на Аксел Туанзебе, изравни за 2:2.