Лестър отново рухна зрелищно и вероятно ще се прости с надеждите да играе в Шампионската лига. Отборът на треньора Брендън Роджърс бе втори или трети за цели 20 кръга, а не е напускал топ 4 от третия кръг на сезона.

И въпреки това, преди последните двубои, изглежда непосилно да завърши там.

Тотнъм разби "лисиците" с 3:0, като вкара и трите попадения до почивката, използвайки наивното поведение на съперника. Хюн Мин Сон откри след рикошет в крака на играч от Лестър. После Хари Кейн завърши две контраатаки с майсторски удари и в 43-ата минута мачът приключи като интрига.

Гостите имаха 23 удара към вратата на Тотнъм, но показаха нулева ефективност. С три точни шута, отборът на Жозе Моуриньо вкара три пъти.

В последния кръг Лестър приема Манчестър Юнайтед - прекия конкурент за четвъртото място. Двата отбора са с равен актив от точки и равна голова разлика след днешния ден, но Юнайтед в сряда играе своя отложен мач - срещу Уест Хем у дома. Победа ще го изстрела с 3 т. напред, а ако тя е изразителна, ще стане почти непосилно за Лестър, който трябва да бие убедително прекия съперник.

А само преди 10 дни този тим имаше аванс от 3 т. и +6 гола пред "червените дяволи". Но първо успя някак да загуби с 1:4 от изпадащия Борнемут, а след това отново се срина днес.

В другия мач за деня Борнемут загуби с 0:2 от Саутхемптън и трябва да се надява на чудо, за да оцелее.

В последния кръг тимът гостува на Евертън и трябва да победи, като се надява Уотфорд да загуби от Манчестър Сити и Арсенал в своите два мача, а Астън Вила да вземе не повече от 3 т. в своите (срещу Арсенал и Уест Хем).