Националният ни тим по мини футбол започна с категорична победа участието си на Световното първенство в ОАЕ.

Родният тим победи с 3:0 Черна гора, който бе смятан за един от фаворитите за продължаване напред.

В нашата група са още отборите на Япония и Оман, като в днешния двубой помежду им японците спечелиха с категоричното 13:1.

За България успеха донесоха головете на Неделиан Костадинов, Васил Гуджев и Светлозар Табаков.

Резултатът откри Костадинов, който отправи страхотен диагонален шут след заучно положение от пряк свободен удар в 12-ата минута.

Нашият вратар Тодор Малинов се отчете с няколко ключови намеси до края на полувремето, докато през втората част Васил Гуджев успя да удвои, предизвиквайки с пресата си грешка на противниковия вратар.

Само три минути по-късно родният тим реши всичко, когато бърза контраатака бе завършена от Светлозар Табаков.

Следващият двубой на родния тим е на 29 октовмри срещу другия фаворит в групата - Япония.