Ерата "Роналд Куман" в Барселона започна по възможно най-добрия начин за феновете на каталунците.

Миналогодишният вицешампион в Ла Лига победи Виляреал на "Камп Ноу" с 4:0 в първия си амч от новия сезон.

Очакваше се каталунците да имат проблеми след тежката криза, която е обзела клуба - желанието на капитана Лионел Меси да напусне и изгонването на Луис Суарес в посока Атлетико.

Барса обаче показа пределна мотивация и разби един от съперниците, който не веднъж е създавал проблеми на този стадион.

Всичките попадения за каталунците паднаха през първото полувреме, а тeхни автори бяха Ансу Фати на два пъти, Лионел Меси от дузпа и Пау Торес, който си вкара автогол.

Резултатът откри Фати още в 15-ата минута със страховит изстрел от близка дистанция, като голямата заслуга бе асистенцията на Жорди Алба.

Само четири минути по-късно младият талант реализира за втори път. Ударът му по земя не остави шанс на вратаря, а този път асистенцията бе на Фелипе Коутиньо.

Класическото 3:0 бе оформено от дузпа на Лео Меси. Тя бе отсъдена за спорно нарушение на Марио Гаспар срещу Фати в 35-ата минута. Аржентинецът бе хладнокръвен от бялата точка.

Последният гол падна точно преди почивката. Пау Торес си отбеляза нелеп автогол, след като Меси с центриране опита да намери оказалия се на върха на атаката Серхио Бускетс.

През втората част Барса опита да потърси още голове, като Меси направи няколко пропуска в търсене на втория си. Гол на Виляреал пък правилно бе отменен.

За хората на Роналд Куман предстои гостуване на Селта на 1 октомври, а ден по-рано Виляреал посреща Алавес.