Кристиано Роналдо прати Ювентус на първото място в Серия "А".

Португалската суперзвезда вкара победния гол за тима си в гостуването на Сампдория, спечелено с 2:1 от "бианконерите".

Така италианският шампион оглави класирането с 3 точки пред Интер, който обаче има и мач по-малко.

Роналдо отбеляза в последната минута на първата част, когато полетя, за да засече по впечатляващ начин центрирането на Алекс Сандро.

Резултатът бе открит по не по-малко впечатляващ начин, от другата звезда на Ювентус Пауло Дибала.

Центрирането отново бе на Алекс Сандро, а Дибала засече от воле, насочвайки топката неспасяемо в далечния удар на вратаря.

Домакините обаче успяха да изравнят чрез Джанлука Капрари в 35-ата минута, когато щастлив рикошет прати топката в него, а той разстреля ветерана Буфон.

През второто полувреме на мача Ювентус успя успешно да съхрани преднината си, за да запише втора поревдна победа в първенството.