Роберт Левандовски реализира хеттрик за победата на Байерн Мюнхен с 4:0 като гост на Кьолн в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата.

С успеха баварците затвърдиха преднината си на върха от 6 пред втория Борусия Дортмунд. Кьолн остава осми с 28 точки.

Байерн не остави съмнение в превъзходството си и спечели с лекота на стадиона на "козлите". Левандовски откри резултата в 9-а минута след пас на Томас Мюлер, а Корентен Толизо удвои в 25-а с красиво попадение, с което ознаменува завръщането си в игра след коронавирусна инфекция.

Левандовски вкара още две попадения след почивката след асистенции на Лерой Сане и оформи хеттрика си.

Унион Берлин се изкачи на четвърта позиция след победа над третия Хофенхайм с 2:1.

Хофе поведе след автогол на Тимо Баумгартъл, но берлинчани обърнаха развоя на мача с попадения на Фогълзамер и Прьомел.

Унион се изравни по точки с Хофенхайм и двата отбора делят 3-4-о място, но може да бъдат изместени от Байер Леверкузен при победа над Борусия Мьонхенгладбах в късния мач днес.

ЛБ Лайпциг постигна втора поредна победа след зимната пауза и се изкачи на седмо място в класирането. Лайпциг се наложи като гост на Щутгарт с 2:0 с голове на Андре Силва от дузпа и Кристофер Нкунку.