Барселона приключи турнето си в САЩ с нова победа, този път с 2:0 срещу Ню Йорк Ред Булс.

Роберт Левандовски не успя да се разпише за каталунците, но изигра най-силния си мач за "блаугранас", откакто се присъедини към тима.

Каталунците поведоха с 1:0 в 39-ата минута, когато Рафиня асистира за попадението на Усман Дембеле. А второто попадение падна в 86-ата минута, когато се разписа Мемфис Депай.

Барселона постигна три победи и едно равенство по време на турнето си в САЩ, с 11 отбелязани гола и 2 допуснати, а Усман Дембеле се превърна в голмайстора на тима в предсезонната подготовка с 4 отбелязани гола.

Испанският гранд се завръща днес в родината си, а Шави не пропусна да коментира представянето на звездното попълнение Левандовски. Полякът все още търси първия си гол за Барса, като изигра 3 мача, без да се разпише.

"Турнето беше позитивно като цяло. Имаме още работа, но съм доволен. Левандовски е разочарован,че не е успял да вкара първи гол, но това е нормално. Същото нещо се случи с Луис Суарес, когато дойде. Ще започне да вкарва", коментира Шави Ернандес след двубоя.