Роберт Левандовски вкара първите си голове на "Камп Ноу" в официален мач. Именно полският нападател бе с огромна заслуга за 4:0 срещу новака в испанския елит Валадолид, отбелязвайки две попадения.

Бившият играч на Байерн (Мюнхен) започва сезона доста убедително, като в три мача в първенството досега вече се е разписал общо 4 пъти.

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

На 34-годишна възраст Левандовски се превърна в най-възрастният играч, който вкарва три или повече гола в първите си три мача в шампионата. Досега №1 в това подреждане бе Пиер-Емерик Обамеянг, който го стори миналия сезон. Освен това Лева се нареди до Радамел Фалкао, който бе последният футболист, вкарал четири пъти в първите си три мача в Ла Лига.

Деветката вкара за 1:0 в 24-ата минута, а в 43-ата Педри удвои след асистенция на Усман Дембеле. Французинът има 12 асистенции в първенството от началото на 2022 година, като в Топ 5 на големите лиги в Европа няма футболист с повече завършващи подавания от него за същия период. Лионел Меси също е асистирал 12 пъти.

Дембеле асистира и на Левандовски в 64-ата минута за 3:0, а в продължението Сержи Роберто вкара и четвърти гол.