Роберт Левандовски вкара три пъти за едно полувреме, а Барселона обърна Валенсия от 1:2 до 4:2 в последния мач от 33-ия кръг в испанската Ла Лига. С това каталунците си върнаха второто място, изпреварвайки с две точки Жирона.

И са на 11 зад лидера Реал, който има нужда от още 4 за титлата в оставащите пет кръга.

Фермин откри красиво с глава за Барса в 22-рата минута, но гостите не се притесниха. Уго Дуро изравни бързо след груба грешка на вратаря Тер Щеген, а в края на полувремето Пепелу ги изведе напред от дузпа.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

В добавеното време на първата част дойде ключов момент - вратарят на Валенсия Гиорги Мамардашвили бе изгонен с директен червен картон, след като сбърка и бе преминат от Ламин Ямал, а топката срещна ръката му.

Грузинецът нямаше много какво да направи и определено не спря умишлено с ръка, но решението дойде след намеса на ВАР - червен картон.

След почивката Барселона натисна. Левандовски вкара с глава в 49-ата минута първия си гол от 17 март насам, след като не се бе разписвал в пет двубоя поред.

Тук пък останаха съмнения, че негов съиграч бе в засада и може би влияеше на вратаря при удара на Роберт.

В 82-рата полякът отново с глава изведе каталунците напред, а в добавеното време пак той от пряк свободен удар довърши гостите - 4:2.

Барса има 73 точки, Жирона е със 71, а Реал води с 84.

Валенсия остава с 47, на четири от шестия Реал Сосиедад, който държи последната европейска квота.