Левски записа първа загуба в първенството, а тя бе катастрофална, при това на "Герена".

"Сините" отстъпиха с 1:3 от Берое и сдадоха първото място, което заемаха преди този мач.

Гостите от Стара Загора напълно заслужиха успеха си, като бяха по-добрият тим на терена и се възползваха от ужасяващите грешки в "синьо".

На три пъти халфовете на Левски губеха топката в центъра, което създаваше бързи контраатаки за Берое, довели до трите гола.

Но не това бе единственият проблем за тима на Петър Хубчев. Левски не създаде почти нищо в офанзивен план, с което да заслужи нещо от мача.

Победата пък бе четвърта поредна за Берое срещу този съперник, а героите бяха добре познати. Педро Еуженио през първата част и на два пъти Мартин Камбуров през втората.

Снимка: Bulphoto

Мачът пък започна с доста комична ситуация. Токов удар спря осветлението на "Герена" и играта бе прекъсната за около 20 минути.

Малко след подновяването - в 39-ата от първия съдийски сигнал, Педро Еуженио ликуваше.

Той отбеляза от границата на наказателното поле, а токата стигна до него след груба грешка на Филипе нашименто в центъра - това бе първи мач за португалеца със синята фланелка от миналия декември, когато Левски отново загуби от Берое.

Старозагорци спокойно можеха да водят и с 2:0, но Иван Бандаловски уцели греда, а показаното от Левски през тази първа част с 24-минутно продължение бе почти нищо.

И когато всички очакваха Левски да се хвърли да обръща през втората част, Берое нанесе втори удар.

Бърза контраатака след грешка на Юруков, топката се озова в Мартин Камбуров, а той не сбърка за 0:2.

Левски започна да атакува по-често след този гол, но без резултат. Много центрирания, но след нито едно от тях нямаше опасно положение.

За да е резилът на "Герена" пълен, Илия Юруков направи нова грешка и Еуженио излезе сам срещу вратаря. Ударът му бе спасен, но топката попадна в Камбуров, който вкара втория си гол днес и общо №20 срещу Левски.

"Сините" продължиха с отчаяните опити за атака след третия гол, като при един от тях късметът им се усмихна.

Влезлият като резерва Франко Мазурек открадна топката, навлезе в наказателното поле и вкара дебютния си гол за Левски.

"Сините" имаха няколко шанса да мечтаят за изравняване, като пропуснаха шансове за втори гол, а в последните 7-8 минути мачът вече се доиграваше.

Така Левски продължава да е с равни точки с Лудогорец, но вече е втори заради головата си разлика. Берое пък събра 9 точки и се изкачи на четвъртата позиция.