Левски и Ботев Враца завършиха наравно 0:0 в не особено атрактивна среща от осмия кръг на Първа лига.

Двубоят, който се игра без публика заради наказание на "сините" след мелето в Коматево, предложи изгодни шансове за гол, които могат да се броят на пръстите на едната ръка.

Резултатът бе напълно логичен, а акцентите от мача не са много - греда на Валери Домовчийски, дебюти за някои от "сините" играчи, включително и повторен на Валери Божинов.

За първи път "синята" фланелка облече братът на Божидар Краев - Адриан, а нападателят Стивън Петков също направи повторен дебют. Сред титулярите бяха още Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Алекс Петков и Матео Стаматов. В състава на Антони Здравков се завърнаха Домовчийски, Ивайло Михайлов и Христо Златински.

Снимка: Bulphoto

Това беше второ поредно нулево равенство между тези два отбора, като предишното бе през март във Враца. Позитивното за Левски, ако има такова, е че тимът не загуби четвърто поредно домакинство. Врачани пък не губят в общо четвърти пореден мач от шампионата. Към момента "сините" са осми с 11 точки, а днешният им съперник е веднага след тях със същия актив, но по-лоша голова разлика.

Срещата започна скучновато, но с едно важно събитие в първите 10 минути. Борислав Цонев се контузи след тежък сблъсък със съперник и беше отнесен от терена на носилка, а в последствие заменен от Симеон Славчев. Така двамата братя Цоневи получиха травма в рамките на поредни седмици.

В 19-ата минута Стивън Петков можеше да открие резултата, но изпусна първия добър шанс за "сините". Красимир Костов направи страхотно спасяване, за да запази нулевото равенство. Малко след това Петков вкара топката в мрежата, но голът беше отменен заради засада. Повторенията показаха, че с малко нападателят е зад защитата.

В 26-ата минута Адриан Краев също пробва рефлекса на Костов. Стражът с хубав плонж спаси. На другата врата Илия Миланов стреля коварно, но Николай Михайлов също се намеси. Мачът определено се раздвижи.

Левски владееше инициативата, но бе близо до това да бъде наказан в 37-ата минута. Страховит шут на Валери Домовчийски се отклони в горната греда. Михайлов можеше само да изгледа топката.

До края на полувремето Левски опита няколко флангови атаки, но защитата на Ботев успяваше лесно да неутрализира центриранията.

В началото на втората част скуката отново се настани комфортно на Герена и ситуации с голови положения почти нямаше. Преобладаваха остри единоборства в центъра на терена и реферът раздаде пет жълти картона. Левски владееше инициативата, но стигна до истински опасен удар едва в 73-ата минута. Тогава шут на Найджъл Робърта от дистанция беше париран от Костов.

В 75-ата минута Петър Атанасов изпусна най-добрия шанс за врачани. Той се откъсна зад защитата и стреля от границата на наказателното поле, но ударът му по земя не намери целта. Малко след това Михайлов парира остро центриране на нападателя. Малко след това два последователни удара на левскари бяха блокирани пред вратата на Ботев.

Валери Божинов се появи в игра в 85-ата минута и направи повторния си дебют за Левски, заменяйки Краев.

В продължението на срещата Робърта от пряк свободен удар принуди Костов да прави още едно избиване на топката.