Левски се качи на върха в първенството след победа у дома над Ботев (Враца) с 3:1, която дойде след здрава работа и много усилия на "Герена".

През първото полувреме не изглеждаше, че "сините" ще имат проблеми, след като Холмар Ейолфсон скочи високо и вкара след корнер, а Найджъл Робърта удвои с красив удар над вратаря.

При 2:0, гостите се събудиха едва в края на първата част, за да отправят един далечен шут и да проверят колко е бдителен вратарят на Левски Миятович.

Но безметежното първо полувреме не бе сигнал за второто. Напротив - Ботев тръгна по-смело и заслужено стигна до гол, отбелязан от Даниел Генов с майсторски удар по диагонала. Левски отвърна с греда на Тиам и невероятен пропуск на Станислав Иванов, пратил топката над вратата от чиста позиция.

13 минути в края като резерва за гостите получи и Валери Божинов, който бе посрещнат като свой от левскарската публика. Нападателят класира "сините" за Европа с гола си срещу Етър в баража през месец май. А преди година с две попадения смълча същия този стадион, когато Ботев (Враца) удари Левски с 3:1 сензационно.

Сега време и възможности за такъв сценарий нямаше.

Левски укроти мача и го държа под контрол след 61-вата минута, когато Генов намали. А три минути преди края Паулиньо довърши гостите с трети гол, дошъл след пробив и пас отдясно на Станислав Иванов, който отново игра силно.

В края съдията Волен Чинков, за пореден път свирил неубедително и показал излишно много картони за сравнително безобидни нарушения (седем), пропусна да изгони Георги Вълчев от гостите за умишлена грубост срещу Франко Мазурек.

Снимка: Bulphoto

След това изнерви обстановката и показа жълт картон на треньора на домакините Петър Хубчев, който излезе от кожата си след поредното колебливо и спорно действие на рефера.

Така "сините" са новият лидер в първенството поне до неделя вечерта, когато Лудогорец гостува на Дунав и може да си върне върха.

Съставите:

Левски: Миятович, Ж. Миланов, Каргас, Ейолфсон, Горанов, Райнов (Реиш), Тиам, Паулиньо, Нашименто (Мазурек), Ст. Иванов (Алар), Робърта

Ботев (Вр): Костов, Лясков (Янков), Васев, Ил. Миланов, Керчев, Вълчев, Гаджев (Будинов), Генов, Михайлов, Атанасов (Божинов), Домовчийски.