Левски стартира предсезонната си подкотовка със смущаващо поражение от втородивизионния унгарски Вашаш.

"Сините" загубиха с 2:3 играната в Анталия контрола, в която водеха с 2:0.

При това резултатът бе 2:0 за Левски в първия част игра. Вендерсон Цунами откри с глава в самото начало, а Илиян Стефанов удвои в 50-ата минута.

Резултатът се запази такъв до 60-ата минута, като в този първи час игра Левски категорично бе по-добрият тим и имаше по-сериозните положения за гол, като реализира две от тях.

Унгарците обаче върнаха един гол чрез Кристоф Хинора, а това даде началото на пълния обрат.

В 72-ата минута Вашаш изравни с отлично насочен удар на Фаркаш от границата на наказателното поле, а десет минути преди края Чнгор Пап се озова очи в очи с вратаря Иван Андонов и вкара за 3:2 в полза на Вашаш.

Левски ще изиграе още шест контроли по време на лагера в Анталия, като следващата е след четири дни срещу украинския Олександрия.

Другите опоненти са Дукажини, Тузла Сити, Баник (Острава), Динамо (Киев), Кайсар и латвийският Рига.

След края на двубоя наставникът Николай Костов заяви:

"Не сме доволни от резултата, естествено. Играта беше много добра. Като за първа проверка съм доволен почти от всички играчи. Нямахме добър баланс в двата отбора, с които играхме по 45 минути. Рано е да се правят някакви изводи от тази проверка. С днешния мач завършваме един микроцикъл. Играчите бяха в аеробен режим плюс работа за сила. Нямаше необходимата свежест, за да постигнем по-добър резултат. Имахме добри взаимодействия и позициониране, когато играехме с топката.

Изнемогвахме в защита през второто полувреме. Неслучайно получихме три гола, въпреки че те дойдоха от наши грешки. Обръщаме им внимание на тези неща и започваме да работим. Трябва да изчистим всички тези неща.

Ще говорим за младите към края на подготовката, след като изиграят повече контролни срещи. Тогава ще мога да дам персонална оценка за тях. Взели сме ги да се подготвят с първия тим. Досега съм доволен, тъй като участието им в тренировките е добро.

Фабио Лима е на три-четири тренировки. Засега е по-наблюдателен. Не сме били с големи очаквания в първата среща. Той не е в добро физическо състояние, ще бъде на индивидуален план. Рано е да се дават оценки и за него. Едно е сигурно - че е много добър играч и човек. Това е важно за нас"