Левски и Царско село изиграха много атрактивен мач на стадион "Георги Аспарухов" и завършиха наравно 1:1.

Срещата предложи голови положения пред двете врати колкото за цял полусезон и двата отбора може да съжаляват, че не стигнаха до крайния успех. Равенството означава, че Левски остава осми с 38 точки, на четири точки зад седмото място на Черно море, което дава право на участие на бараж за европейските клубни турнири. Царско село е девети с 37 точки. До края остават два кръга.

Акцентите от този мач бяха много - двата тима си удариха по една греда през първото полувреме, а през второто си размениха по попадение чрез Андерсон Кондейро, който реализира с фамозен шут, както и Радослав Цонев от дузпа. През тази заключителна половина от мача тимовете отправиха куп удари, които не се превърнаха в голове само заради страхотните намеси на двамата вратари - Звонимир Микулич и Джони Пласид.

Така Левски запази серията си без загуба, която вече е четири поредни мача, но прекрати тази от три поредни победи. Царско село записа трето поредно равенство.

Снимка: Bulphoto

Първият добър шанс в мача се откри пред "сините" в 13-ата минута, когато шут на Драган Михайлович бе спасен от Джони Пласид. В 24-ата минута Царско село бе много близо да поведе. Стефан Христов направи впечатляваща индивидуална акция и стреля технично, но топката срещна гредата и тупна пред вратата.

В 35-ата минута Билал Бари получи центриране на чиста позиция, но стреля над вратата. В 41-ата минута и Левски удари гредата след шут на Адриан Краев, който получи пас от Здравко Димитров.

В началото на втората част Левски създаде опасност, като Здравко Димитров центрира от корнер и живко Атанасов отклони с глава, но ударът му бе в обсега на Джони Пласид.

В 53-ата минута Царско село имаше основателни претенции за дузпа, след като Стефан Христов центрира остро и Живко Атанасов падайки на шпагат спря топката с ръка. Съдията обаче не отсъди нищо. Малко след това на другата врата Левски поиска дузпа за нарушение срещу Здравко Димитров.

В 58-ата минута главният съдия Ивелин Занев направи голяма грешка, като не изгони Христо Попадийн от гостите с втори жълт картон заради грубо нарушение срещу Димитров.

В 64-ата минута Царско село поведе в резултата с красиво попадение. Андерсон Кордейро се разписа с левия крак чрез фантастичен удар от дистанция. Асистенцията бе на Дилан Мертенс.

Левски бе близо до изравняването четири минути по-късно. Борислав Цонев направи страхотно подаване към Михайлович, който намери топката от воле, но последва класна намеса от Пласид.

Все пак натискът на "сините" даде резултат в 72-ата минута, когато те получиха дузпа. Джони Пласид се намеси и фаулира Мартин Петков. От бялата точка Борислав Цонев бе точен за 1:1.

Малко след това вратарят на Левски Микулич направи две поредни фантастични намеси. Първо след удар на Дилан Мертенс, а след това и на Иван Бандаловски. 31- годишният хърватин по чудо опази равенството.

В самия край на мача Левски затегна обръча около наказателното поле на съперника и се получиха няколко опасни разбърквания. В самия край техничен удар на Радослав Цонев беше спасен по страхотен начин от Пласид. Двамата вратари днес определено бяха на ниво.