Левски загуби втора поредна контрола с 0:1 на лагера си в Австрия - този път от руския гранд Зенит.

"Сините" оставиха зад гърба си не лошо представяне, но отново не успяха да реализират нито един от шансовете си и напротив - допуснаха гол.

Той падна в 47-та минута след отсъдена дузпа за нарушение на новото попълнение Янис Каргас срещу Игор Смолников. Точен от бялата точка бе иранският национал Сердар Азмун.

Дебют за "сините" направи черногорският национал Милан Миятович, който замени Николай Михайлов на вратата. Стражът направи добро впечатление с изявите си, като на два пъти спаси удари на противникови играчи в ситуации един срещу един.

Освен него в състава титуляри започнаха Ивайло Найденов, Мартин Райнов и Станислав Костов, които не бяха част от стартовата единайсеторка в първата контрола срещу Ред Бул Брагантино.

Друго ново попълнение на "сините" Франко Мазурек направи дебют, като получи около четвърт час за изява в края, но игра рядко с топката.

Давиде Мариани и Паулиньо имаха най-добрите шансове да вкарат за Левски, но това отново не се случи.

За "сините" има позитиви, тъй като в голяма част от мача играха като равен с равен срешу руския гранд.