Лудогорец победи Левски на националния стадион с 2:0 и го извади окончателно от битката за титлата в Първа лига.

Разградчани взеха заслужен успех срещу осакатения състав на "сините", а мачът бе белязан от грозни сцени 10 минути преди края му, когато Козмин Моци вкара и подразни феновете на символичните домакини, които се опитаха да нахлуят на терена. Фен на Левски пък пропадна в тунела, след като счупи плексигласа.

Запалки летяха към игрището, а ескалацията бе въпрос на време да се случи. За щастие няма пострадали. В срещата бяха дадени два червени картони, но по-голямото напрежение бе извън самия терен.

Липсата на множество титуляри в състава на Георги Дерменджиев си каза думата и съперникът имаше много изгодни шансове в хода на целия мач. Така дръпна с девет точки на "сините" и с три на ЦСКА.

Първата добра възможост в мача бе за Левски. станислав Костов получи топката от Мариани, освободи се от защитник и стреля, но Ренан спаси.

В 25-та минута Лудогорец удари греда. Козмин Моци бе над всички в наказателното поле и намери топката с глава. След пропуска и Кешеру не успя при вторичния шут.

Пет минути по-късно Марселиньо пропусна след груба грешка на Николай Михайлов.

Добрата игра на Лудогорец даде своя резултат в 37-та минута. Вандерсон пусна страхотен пас към Марселиньо зад защитата и Михайлов след това бе преодолян. Топката бе подадена към Кешеру, който на празна врата не пропусна.

Лудогорец продължи да натиска и през втората част и първият пропуск бе на Сисиньо, който не се възползва от хубав пас на Адриан Попа.

В 69-та Левски поиска дузпа за нарушение на Вандерсон срещу Иван Горанов, но сигнал не последва.

В 80-та минута разградчани получиха такава и всичко в мача бе решено. Именно Горанов бе изгонен за нарушението си срещу Швиерчок, а Моци се разписа от бялата точка.

Голмайсторът се израдва пред публиката на "сините" и ги подразни, а те се опитаха да нахлуят на терена, заради което той също бе изгонен.