Левски се класира за осминафиналите за Купата на България след успех с 5:1 над варненския Спартак.

Играният в Балчик двубой премина без изненади, като столичният гранд нямаше особени трудности срещу намиращия се 13-о място във Втора лига противник.

Още на почивката Левски имаше преднина от два гола, с които реши изхода от двубоя.

В 28-ата Франко Мазурек откри с хубав удар от границата на наказателното поле, а в края на първата част Дени Алар удвои с глава.

Футболистите на Петър Хубчев не играеха най-силния си двубой, но това не беше и нужно срещу очевидно по-слаб противник като Спартак.

Освен това тервното покритие в Балчик не бе в най-доброто състояние, което пречеше и на двата отбора. Дори при леки пасове по земя, топката подскачаше, а това бе предпоставка за доста ниското темпо.

Левски все пак стигна до два успокоителни гол, а в началото на втората част вдигна оборотите и набързо преднината набъбна на 5:0.

Снимка: Bulphoto

Ганецът Насиру Мохамед се озова сам срещу вратаря и вкара дебютния си гол за тима.

Тогава от скамейката се появи 17-годишният Мартин Петков, който набързо блесна с два гола - първи за него в мъжкия футбол.

В 55-ата минура той бе на точното място, за да довкара отбилата се от гредата топка.

В следващата атака той се откъсна отлично от отбраната на Спартак, пое топката на гърди и вкара нов гол.

При резултат 5:0 Левски дръпна ръчната, може би с цел да спести сили, което даде няколко шанса на Спартак.

Варненци стигнаха и до почетен гол, дело на Янаки Смирнов в 63-ата минута.

До края най-интересно бе по-трибуните, където само намесата на полицията спря доста грозни сцени.

Между двете агитики прехвърчаха искри, започна замеряне с предмети, а феновете на Левски дори бутнаха предпазните заграждения.

Десетки тръгнаха в посока на привържениците на Спартак, но тогава се намесиха органите на реда, които прибраха гостите в отредения им сектор.

В този момент агитката на Спарта реши да тръгне към противника, но до ексцесии не се стигна.

мачът бе спрян за около 6-7 минути, а след подновяването му Левски имаше шанс за още няколко гола, но не се възползва.