"Левски" стартира с победа под ръководството на новия си треньор Славиша Стоянович.

"Сините" спечелиха гостуването си на "Ботев" (Враца) в Монтана с 2:0, макар да не впечатлиха с показаното на терена.

Столичният гранд разчиташе предимно на контраатаки и не успяваше да задържи топката и да наложи натиск над домакините си от Враца.

Именно след две бързи атаки в началото и в края на мача паднаха двете попадения, а техни автори бяха Станислав Костов и Желсон Кабрал.

Врачани могат да съжаляват, защото в трети пореден мач от началото на сезона, единственият новак в елита не бе надигран, но записа трета поредна загуба и остава на дъното в класирането с 0 точки.

"Левски" пък събра 7 точки и поне до края на мача на ЦСКА срещу "Дунав", ще бъде на върха в Първа лига.

Двубоят започна чудесно за гостите от София, които успяха да открият още 8-та минута.

Габриел Обертан подаде към Гомес, а испанецът чукна към Станислав Костов. Нападателят не уцели добре топката при първия си опит, но Кръстев не се намеси добре и при втория си опит Костов отбеляза.

В минутите след гола "Левски' бе отборът, който играеше по-добре от своя съперник, но постепенно врачани успяха изравниха играта.

През втората половина на първата част играчите в "зелено" бяха тези, които владееха по-често топката и атакуваха по-настоятелно, докато 'Левски' разчиташе предимно на контраатаки.

Положения се откриха пред Желсон Кабрал и Станислав Костов, но двамата не успяха да се възползват по най-добрия начин, а удар на Костов в края на полувремето бе блокиран от бранител на врачани.

Домакините от своя страна имаха сериозни претенции за дузпа в 32-та минута. След мощен шут от дистанция на Фиданин, топката срещна ръката на Костов, но съдията прецени, че не трябва да се отсъжда дузпа в тази ситуация.

Снимка: БТА

Макар да стояха добре на терена, играчите на "Ботев' така и не стигнаха до чисто положение през първите 45 минути.

Втората част започна с две бързи контраатаки на "Левски", от които обаче "сините" не успяха да се възползват, а след това по-добрият тим на терена определено бе този на "Ботев".

Играчите в "зелено" изцяло контролираха мача. Те стигнаха до няколко добри положения, но ударите им бяха блокирани от самоотвержените шпагати на Ейолфсон и Яблонски.

В края на мач "Левски" все пак успя да създаде опасности пред вратата на Николай Кръстев. Удар на Кабрал от добра позиция мина над вратата, а шут на Жорди Гомес бе спасен от вратаря.

В отбраната на врачани се откриваха все повече пространства, а това логично доведе до втори гол за 'Левски" в 85-та минута.

Топката стигна до Кабрал, който от границата на наказателното поле удвои със трахотен шут и на практика реши всичко в мача.

Снимка: БТА

В следващия кръг "Левски" гостува на "Дунав" в Русе, докато "Ботев" ще пътува до София за мач срещу "Септември".