"Левски" спечели с 3:2 първата полуфинална среща с Лудогорец в турнира за Купата на България. Мачът в Разград бе истинско зрелище, което имаше елементи на екшън и драма с двама изгонени футболисти, светкавичен обрат за "сините" и две дузпи в осемте минути добавено време, които обаче се играха много повече и така срещата приключи с над 100 игрови минути.

Отлично начало на гостите доведе до опасност след само минута футбол. Филип Кръстев намери Илиян Стефанов, оставен напълно сам около точката на дузпата, а той стреля силно, но Симон Слуга се справи с изстрела му.

Вихрените минути продължиха и в 6-ата “Левски” отбеляза гол, който обаче не бе зачетен. Лош пас от страна на Слуга се озова в Билал Бари, който подаде на Уелтон и бразилецът отбеляза на празна врата, но попадението бе отменено от ВАР заради засада на Бари.

Лудогорец отговори с няколко добри атаки и така в 11-ата минута Kирил Десподов даде преднина на домакините. Футболист №1 на България стори това с бомбен шут извън наказателното поле, попаднал във вратарския ъгъл на Пламен Андреев, а като цяло атаката на шампионите бе отлична, започвайки от Пиерос Сотириу и преминавайки през Шоу преди топката да стигне до Десподов.

Снимка: start-photo.bg

Голът отвори още повече така или иначе динамичната и открита среща, като атаките и пред двете врати се редуваха една след друга.

Драган Михайлович можеше да изравни след малко повече от половин час игра, когато засече с воле избира след корнер топка. Мощният му изстрел бе спасен от Слуга, а след това темпото спадна и до почивката повече попадения нямаше.

Михайлович все пак отбеляза, от почти същата позиция, но пред другата врата в началото на втората част. Швейцарецът този път стреля с ляв крак, за да прати топката в мрежата на “орлите” с удар по тревата за 1:1 в 52-ата минута.

Игор Пластун спаси сигурен гол само две минути по-късно, когато Уелтон изведе Цунами на добра позиция в наказателното поле и центрира, а украинецът изчисти топката непосредствено пред вратата. “Сините” видимо заиграха още по-уверено и в следващата атака Уелтон стреля опасно, но без нужната сила.

Съвсем логично натискът на столичани даде резултат и след центриране от корнер на Филип Кръстев Ноа Сонко Сундберг свали топката към Бари, който от метър я прати във вратата за пълен обрат - 2:1 в 58-ата минута. Веднага след втория гол Кръстев спря с нарушение бърза атака на домакините, които поискаха той да бъде изгонен, но Ивайло Стоянов не му вдигна втори картон.

В 64-ата минута подобно на Кръстев през първото полувреме, Кирил Десподов също бе санкциониран заради нескопосан опит за симулация и спечелване на дузпа.

Малко повече от десетина минути преди края и двата тима бяха оставени с човек по-малко. Хосе Кордоба от “Левски” си изкара два светкавични  жълти картона, довели до изгонването му след меле в наказателното поле на “сините”, при което за втори картон бе изгонен и Антон Недялков. Капитанът на разградчани потърси саморазправа с панамския си съперник.

В последната минута на мача Лудогорец получи спорна дузпа, която бе отсъдена след консултация с ВАР. Сотириу стреля, топката се отби в крака на Патрик-Габриел Галчев и след това се удари в ръката на Цунами, а Ивайло Стоянов прецени, че това е 11-метров удар. Зад топката застана Сотириу, а Андреев хвана ъгъла му, но не успя да отрази удара - 2:2.

В средата на осемминутното продължение Стоянов даде дузпа и за “сините” след игра с ръка на Игор Пластун. Ситуацията бе сходна с предишната, защото топката първо се отби в крака на Пластун.

Георги Миланов стреля по земя в десния ъгъл на Слуга, а той изби, но съдиите отредиха повторно изпълнение, след като хърватския страж не бе на голлинията. Пребиването бе поверено на Марин Петков, а Слуга отново хвана ъгъла, но този път топката бе в мрежата и 18-годишният футболист осигури победата на своя тим в 101-ата минута - 3:2 за "Левски".

Непосредствено след последния сигнал на Стоянов бе изгонен и Станимир Стоилов. Треньорът на столичани тръгна да се разправя с реферите на мача, заради което получи червен картон.

Това означава, че наставникът на "сините" ще бъде наказан за неделния мач за първенство с ЦСКА.