Отборът на “Левски” победи Пирин (Благоевград) с 3:1 в приятелски мач на стадион “Георги Аспарухов”. Преди началото на двубоя петимата нови играчи на “сините” - Ноа Сонко Сундберг, Цунами, Уелтон, Филип Кръстев и Килиън ван дер Каап официално бяха представени пред феновете, а след това четирима от тях започнаха в стартовия състав на Станимир Стоилов.

Сред тях не фигурираше единствено Ван дер Каап.

Домакините зарадваха привържениците по трибуните още в осмата минута, когато Билал Бари напомни за силната си форма от края на полусезона и вкара първия гол в мача. Нападателят засече центриране на Марин Петков и нямаше проблем да се разпише от непосредствена близост за 1:0. Като цяло футболистите в синьо играеха така, както Станимир Стоилов иска от тях, с повече владеене на топката и контрол над случващото се на терена.

Три минути след началото на второто полувреме обаче те допуснаха изравнителен гол, който бе дело на Антон Карачанаков. Бившия играч на ЦСКА пробяга целия терен след попадението си, за да се радва пред сектор “Б”, а това доведе до нахлуване на феновете, които го изгониха от игрището.

Крилото избяга в съблекалнята и повече не се върна в игра. Ситуацията доведе до спирането на мача за няколко минути, а веднага след това “Левски” пак поведе. Този път точен бе Димитър Костадинов, отбелязал с шут от около десет метра за 2:1. В 76-ата минута Георги Миланов се появи като смяна, осъществявайки завръщането си в игра след дълга пауза.

В предпоследната минута на редовното време Билал Бари се разписа за втори път, като този път получи асистенция от Хосе Кордоба, който го изведе с хубав пас зад защитата.

На 19 февруари “Левски” приема Локомотив (Пловдив) в първия си мач за пролетния полусезон, докато два дни по-късно Пирин ще домакинства на Локомотив (София) в Благоевград.