"Левски" победи с 1:0 завършилия на осмо място в украинското първенсто - "Олександрия".

Това бе последна контрола за "сините" преди мачовете от първия квалификационен кръг на Лига Европа срещу "вадуц" и официално представяне на отбора.

Единственото попадение в мача бе дело на Габриел Обертан, който със трахотен удар в 20-та минута не остави шансове на украинския страж.

За "Левски" играха и двете нови попълнения на тима. Швейцарският халф Давиде Мариани бе титуляр, докато вратарят Мартин Полачек пази през втората част.

След мача, треньорът Делио Роси заяви:

"40 минути поддържахме разстоянията и успяхме да направим доста неща. След това се загуби връзката между звената.

Наистина днес играхме първия сериозен контролен мач, срещу отбор, който е по-напред в подготовката си.

Исках да дам шанс на някои играчи, за да видим докъде сме стигнали. Все още сме тежки и трябва да бъдем по-свежи.

По отношение на нови футболисти, трябва да питате ръководството.

Холмар има право на 15 дни почивка като всички участници на Мондиала. По-рано от месец, месец и нещо, едва ли ще го видим.

Бих искал да дам шанс на някои да се обиграват в други отбори, но ако не дойдат други ще останем само с 11 човека".