Специална програма, посветена на 80-годишнината от рождението на Георги Аспарухов-Гунди, подготвят от "Левски". "Сините" ще почетат най-голямата си легенда на 4 май, когато той трябваше да навърши 80, като това ще се случи преди домакинството на Септември на стадиона, който носи името на великата деветка на столичния тим.

Ето какво обявиха от клуба:

"Левскари,

На 4 май предстои да отбележим 80 години от рождението на легендата на клуба - Георги Аспарухов.

Ще стартираме в 15:00 часа, като пред Сектор "А" ще бъде обособен кът за деца, където малките левскари ще могат да се забавляват в специални шатри за рисуване и оцветяване на тема Гунди. За по-големите ще има атрактивни игри и предизвикателства, а на обособени стени всеки ще може да си направи снимка за спомен.

Забавленията за малки и големи ще бъдат съпътствани с музика и разнообразие от храни и напитки, а в деня на незабравимата деветка ни очаква и домакинския мач срещу тима на Септември от 20.30 часа."

Meждувременно "сините" не пропуснаха да отбележат и една от най-големите си победи срещу вечния съперник ЦСКА, която е постигната на 17 ноември 1968 година, като това отново е във връзка с 80 години от рождението на Аспарухов.

"17 ноември 1968 г. След последния съдийски сигнал на таблото на Националния стадион "Васил Левски" е изписан "резултат, най-велик на този свят". ПФК "Левски" разгромява със 7:2 ЦСКА "Червено знаме" в двубой от 12-ия кръг на "А" РФГ.

Аспарухов е над всички, като реализира хеттрик във вратата на вечния съперник (7", 59", 78"). Любопитен факт е, че попадението му в 59-ата минута е под №900 за "Левски" в родния шампионат.

От тогава до днес 17 ноември е една от най-значимите дати в историята на клуба, а гръмкият резултат става неразделна част от фолклора на феновете.", споделиха те на официалната си страница във "Фейсбук".