Левски победи Рапид (Виена) с 2:1 във втората си контрола от лагера в Турия, който идва на почивката между двата полусезона в българския шампионат.

"Сините" изоставаха в резултата, но точно изпълнена дузпа от Фелипе Нашименто и късен гол на Мартин Райнов оформиха крайния резултат, който по-скоро бе заслужен предвид показаното от двата отбора. Победата идва дни след тази на Левски над Пюник с 3:2.

Петър Хубчев пусна в игра новата двойка халфове Стайн Спиерингс и Симеон Славчев, които си партнираха с Хали Тиам в средата на терена. Като вратар започна Милан Миятович, а в защита - Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов и Живко Миланов. Нападението пък бе водено от Станислав Иванов, Паулиньо и Станислав Костов.

Левски създаде първото си положение в 26-та минута, когато Костов получи топката от Иванов и таранът на "сините" стреля точно, но вратарят на Рапид спаси удара. Само шест минути по-късно обаче Рапид вкара. Таксиаркис Фунтас получи топката зад гърба на защитата на Левски и преодоля Милан Миятович за 1:0.

На почивката и през втората част двамата треньори направиха много промени, а отборът на Хубчев реагира по-добре и стигна до пълен обрат. Левски получи дузпа в 77-та минута след нарушение срещу Здравко Димитров и Филипе Нашименто изравни, а в добавеното време Мартин Райнов засече центриране с глава за крайното 2:1.

Следващата контрола на Левски е на 4-и февруари срещу националния отбор на Узбекистан за юноши до 19 години.