Отборът на “Левски” завърши 1:1 в контрола със Созопол пред близо 1000 души по трибуните на стадион “Георги Аспарухов”. Столичани създадоха много положения, но единствено Билал Бари успя да вкара гол, който не се оказа достатъчен за победа на домакините.

През първото полувреме пропуски направиха Георги Миланов, стрелял близо до гредата, както и Радослав Цонев, който нацели страничния стълб след изстрел от пряк свободен удар в 20-ата минута. Седем минути преди почивка “сините” откриха чрез Бари, който засече подаване на новото попълнение Уелтон за 1:0.

Нападателят пропусна да удвои сметката си рано през втората част, когато шутира встрани от вратата, а малко след това Стамен Бояджиев отрази последователно изстрели на Илиян Стефанов и Миланов.

След малко повече от час игра Яни Николов от гостите бе изгонен, но предвид характера на мача друг играч влезе на негоовто място. Резервата Тома Ушагелов пък изравни малко преди края.

“Ако трябва да бъда честен, днес съм много доволен от контролата. Изключителна сериозност и отговорност в играчите, добра скорост, добра динамика, добри неща показаха, но най-вече професионализма и отношението към мача ми хареса най-много. Проблемите си ги знаем и ще продължим да работим върху тях. Основно са в завършващото подаване и завършващия удар. Пак казвам, изключително съм доволен от професионализма. Ритъмът и поведението на терена ме удовлетворява”, каза след мача треньорът на домакините Станимир Стоилов.

Мъри добави, че Здравко Димитров и Димитър Костадинов са отстранени от отбора заради непрофесионално отношение.