Левски постигна втора поредна много категорична победа на стадион "Георги Аспарухов".

"Сините" разгромиха втородивизионния Септември (Симитли) с 7:0 в мач от осминафиналите за Купата на България и очаквано се класираха сред най-добрите осем в турнира.

Намиращият се на 14-а позиция във Втора лига тим на гостите не успя да се противопостави на по-именития си съперник, като не създаде никакви опасности пред вратата на младия Пламен Андреев.

В герой за отбора на Станимир Стоилов се превърна мароканският нападател Билал Бари, който вкара първия си хеттрик с екипа на "сините", след като в началото на престоя си не бе вкарал в близо 30 поредни мача. Изглежда сега се намира в супер форма, защото бележи в трети пореден мач. По едно попадение добавиха Марин Петков, Георги Миланов, Борислав Цонев и Димитър Костадинов.

Снимка: Bulphoto

За последно "сините" вкараха седем гола в официален мач през 2018-а на същата дата, когато победиха старозагорския Верея със същия резултат.

Левски е вторият отбор, който се класира за осмифиналите, след като по-рано днес това направи Локомотив Пловдив.

Головата фиеста на "Герена" започна с ново попадение на младия Марин Петков, който през уикенда ваара на два пъти срещу Пирин. Днес той откри резултата в 20-ата минута след перфектна асистенция на Георги Миланов и удар от малкия пеналт.

В 23-ата минута Билал Бари удвои аванса на "сините" с красив удар с глава след центриране на Адриан Краев от десния фланг.

Бари вкара втория си гол в 27-ата минута, за да оформи класически резултат. Този път Димитър Костадинов му даде добро подаване и мароканецът стреля точно от воле.

В 68-ата минута Левски стигна до четвъртия си гол. Той се получи след центриране от корнер и суматоха в наказателното поле на Септември. Най-съобразителен бе Георги Миланов, който от близка дистанция бе точен.

Само две минути по-късно Билал Бари оформи своя хеттрик след много добър пас на Иван Горанов от фланга.

Резултатът набъбна на 6:0 в в 80-ата минута. Далечен пас на Адриан Краев стигна до Патрик Габриел-Галчев, който с едно докосване свали за Борислав Цонев и последният вкара от лесна позиция.

В 82-ата минута Иван Горанов направи поредната си асистенция, като пусна остър пас към Димитър Костадинов и той също бе точен - 7:0.