Защитникът Келиан ван дер Каап записа дебют и Левски направи равенство 1:1 срещу чешкия Бохемианс (Прага) във втората си контрола по време на зимния подготвителен лагер в Белек, Турция. "Сините" завършиха при същия резултат срещу полския Гурник (Забже) в първия си мач през зимата.

Новото попълнение Ван дер Каап подписа вчера договор за 2.5 години със "сините" и още днес записа първи мач като титуляр, било то и в неофициален. Той игра в защита заедно с другия нов играч Вандерсон Цунами, докато нападателят Уелтон продължава да тренира по индивидуален план.

Левски поведе в 13-ата минута, когато чешката отбрана подари топката на Билал Бари и таранът на "сините" се разписа сам срещу вратаря. Той пропусна още един шанс малко по-късно след отличен пас на Димитър Костадинов, а в края на полувремето удари и греда.

Бохемианс изравни още с първата си атака през второто полувреме, след като Хосе Кордоба загуби индивидуален двубой срещу Роман Квиет и нападателят на чехите преодоля титуляра в този мач Пламен Андреев. До края Левски контролираше напълно играта, дори и след влизането на повечето резерви. Хосе Кордоба и Бари обаче пропуснаха най-чистите положения и мачът завърши наравно 1:1.

Пламен Андреев също се намеси два пъти в края. В първия случай той отби удар в напречната греда, след което блокира нападател един на един.