Левски отново не записа победа, но измъкна престижно равенство срещу украинския гранд Динамо (Киев).

Двата тима завършиха наравно 1:1 в турския курорт Белек, където водят своята зимна подготовка.

Със сигурност това бе проверката срещу най-силния противник за Левски на турска земя, като постигнатото реми няма как да не бъде прието като положителен резултат.

Станимир Стоилов отново заложи на много млади играчи, като цял мач изигра 17-годишният вратар Пламен Андреев, а 16-годишният Асен Митков прекара около 70 минути на терена.

Срещу "сините" пък бе Динамо (Киев) в целия си блясък, като през първата част легендарният румънски треньор Мирча Луческу пусна в игра всичките си звезди.

И на фона на огромната разлика в класите на хартия, то като игра Динамо надиграва Левски само в първите около 15 минути на втората част, когато украинците уцелиха греда и изпуснаха няколко чисти положения.

През останалата част от мача играта бе равностойна, а Левски не изневери на стила, който Мъри Стоилов опитва да наложи в подготовката с висока преса и бързи атаки.

За Динамо резултата през първата част откри Виталий Буялски, а преди неговият гол няколко добри положения изпуснаха играчите на Левски.

Все пак родният тим стигна до заслуженото изравняване в 76-ата минута, когато Димитър Ксотадинов стреля от границата на наказателното поле, оформяйки крайното 1:1.

Веднага след гола Билал Бари можеше да донесе и победата на Левски, но озовал се на чиста позиция, той странно реши да подава, което бе грешно решение.

Иначе в първите минути на мача центрланият бранител Хосе Кордоба притесни щаба на "сините". Той се оплала от главоболие и замайване, заради което бе заменен в началните минути на мача и веднага бе откаран в болница, но в състоянието му няма нищо тревожно.

Левски ще завърши лагера си в Турция след три дни с мач срещу друг елитен украински тим - Верес.