Левски победи Витоша (Бистрица) с 3:1 в контролна среща, първа за двата тима след принудителното спиране на първенството в началото на март.

Двубоят също така бе първи и единствен тест за двата тима преди подновяването на шампионата след седмица. Съвсем очаквано, темпото на мача не бе особено високо предвид дългата пауза и малкото време за подготовка, което имаха отборите.

През първата част Левски имаше доста сериозно предимство, а и 11-те на "сините" бяха тези, които по всяка вероятност, ще излязат от първата минути срещу Лудогорец след седмица.

Атаките към вратата на Витоша не спираха, а след няколко пропуска, Левски успя да открие в 38-ата минута. Точен бе Найджъл Робърта, който получи пас от нидерландския си сънародник Стайн Спиерингс.

През първите 10 минути на втората част Петър Хубчев смени целия си състав, което логично се открази на качеството на игра.

В 53-ата минута обаче, само секунди след появяването си на терена, младият Мартин Петков удвои за "сините".

Гостите от Витоша обаче успяха да направят няколко опасни атаки и при една от тях резултатът бе намален. Стори го играещият под наем от Левски - Илия Димитров, който оставен на няколко метра пред вратата, нямаше проблем да отбележи.

Голът на Витоша събуди играчите в сини екипи, които се активизираха и бързо си върнаха аванса чрез Хали Тиам.

Играчите на Левски направиха още няколко доста сериозни пропуска, а Станислав Костов дори изпусна дузпа.

По същото време се играха още две контроли. Пловдивският Ботев победи Славия с 2:0. Със същият резултат съгражданите им от Локомотив се наложиха над Царско село.