След пет победи в пет домакински мача досега, "Левски" най-сетне си намери майстора и допусна първо поражение на собствен терен през сезона. Берое е първият отбор, успял да си тръгне с три точки от стадион "Георги Аспарухов" от началото на новия сезон в efbet Лига и стори това след победа с 2:0 в петък вечер.

За заралии това бе първи успех на "Герена" от четири години насам. За последно те триумфираха като гости на "сините" на 10 август 2020-а (2:0), а само няколко месеца по-късно спечелиха у дома (2:1) през декември същата година.

С този резултат столичани бързо бяха приземени, след като вдигнаха глава с победата над ЦСКА във Вечното дерби миналия уикенд.

През цялото първо полувреме "Левски" атакуваше и търсеше начин да преодолее стабилната защита на съперника, която бе подредена изключително добре. Но така и не успя да го направи, въпреки множеството опити. Може би най-добрата ситуация бе за Алекс Колев, който малко преди почивката отправи мощен диагонален изстрел, който обаче бе спасен майсторски от Артур Мота.

Бразилският вратар имаше доста намеси през първата част и бе на висота при всички тях.

Снимка: Bulphoto

Хуанка Пинеда шокира "сините" в 63-ата минута, когато засече на далечната греда отлично центриране на Исмаел Ферер, а Патрик-Габриел Галчев буквално го забрави. За доминиканският национал нямаше проблем да вкара от съвсем близо за 1:0.

А точно 20 минути след първия гол дойде и втори, който пак бе за беройци - Сантиаго Годой надбяга двама защитници в синьо и сам срещу Матей Маркович не сбърка.

ВАР прегледа ситуацията за засада, но такава нямаше. Минути преди края телевизионните камери пък показаха как Наско Сираков напуска стадиона, явно недоволен от видяното на терена тази вечер.

Така "Левски" сдаде второто място на "Ботев" (Пловдив) и вече е трети с 28 точки, колкото имат и "канарчетата". Берое пък вече е с 20 в актива си и е на седмо място в класирането.