"Левски" спечели втори пореден мач и записа първа шампионатна победа у дома от октомври миналата година насам. "Сините" надвиха Ботев (Враца) с 2:0 в мач от двадесет и третия кръг на родното футболно първенство, като дори и пропусната дузпа не спря столичани по пътя към успеха.

Със завоювани три точки във втори пореден кръг футболистите на Станимир Стоилов явно влизат в ритъм, след като преди това нямаха победа в единадесет последователни мача. Срещата бе изгледана от мажоритарния собственик Наско Сираков, който бе в компанията на семейството си.

Андриан Краев пропусна да открие още в петата минута, когато не успя да реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Жан Пиер да Силва. Полузащитникът на домакините не успя да уцели вратата.

Двата гола за "Левски" обаче все пак дойдоха преди почивката.

Първо в 24-ата минута Уелтън даде аванс на столичния тим, когато оползотвори асистенция на Краев за 1:0. Така бразилецът прекъсна головата си суша, която продължаваше вече цели 173 дни.

В 40-ата минута Жереми Петрис пък оформи крайния резултат с дебютното си попадение за "Левски". Той се разписа с мощен удар след комбинация с Рикардиньо за 2:0, завършвайки скоростна атака на своя отбор по красив начин.

През второто полувреме пропуски направиха както Уелтън, така и Ивелин Попов и Роналдо.