Славия спечели за втори път през сезона срещу Левски на стадион "Георги Аспарухов". Играчите на най-стария столичен клуб ликуваха с 2:1 след обрат, като изоставаха на почивката, но два гола през второто полувреме им осигуриха трите точки. По-рано през годината те отново спечелиха с този резултат на този стадион, а днешната им победа увеличи още повече интригата в оставащите мачове от родния шампионат.

Мачът бе ръководен от един от най-добрите френски рефери - Клеман Тюрпен.

Гостите започнаха с по-голямо самочувствие и "белите" задържаха топката повече в началните минути, а в 3-ата имаха първата добра възможност. Радослав Кирилов подаде към Янис Карабельов, който бе на добра позиция в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Мартин Райнов блокира шута.

Домакините се съвзеха и отговориха с добра атака в 9-ата минута - Паулиньо центрира отляво, последва разбъркване в наказателното поле, а Найджъл Робърта не успя да отправи удар от няколко метра, след като Андреа Христов го блокира добре.

Левски откри резултата в 17-ата минута, когато Станислав Иванов се оказа най-съобразителен след центриране от корнер и след няколко рикошета прати топката под плонжа на Антонис Стергиакис за 1:0.

Голът даде още повече увереност на футболистите в синьо и те започнаха да пресират още повече съперника, като за Славия бе доста трудно да изнесе топката от своята половина. Атаките на домакините зачестиха и те създадоха още няколко голови възможности, които обаче не бяха оползотоворение. Действията пък се пренесоха изцяло около вратата на Стергиакис.

Снимка: Bulphoto

Гостите все пак живнаха и отговориха с няколко атаки преди почивката, но в нападението им липсваше разнообразие и почти всичко минаваше през левия фланг и Кирилов, а до нещо съществено не се стигна и преднината на Левски остана непроменена.

След подновяването на играта смените, които Златомир Загорчич направи, оказаха въздействие на мача и "белите" тотално наложиха своята воля, контролирайки темпото. Именно резервите Георги Йомов и Ивайло Димитров изработиха изравнителния гол за Славия, дошъл в 65-ата минута. Йомов центрира от корнер, а Димитров се пласира добре в наказателното поле, за да отбележи с глава - 1:1 и трети негов гол срещу Левски през сезона.

Изравнителното попадение доведе до няколко минути на наистина открит и атакуващ футбол и в 71-ата минута Мартин Петков пропусна добър шанс за Левски, след като бе намерен с хубав пас от Станислав Иванов. В ответното нападение Филип Кръстев пък се освободи от опеката на вратаря Георги Георгиев, но се забави и не успя да стреля навреме във вратата.

Четвърт час преди края Франко Мазурек стреля опасно от пряк свободен удар и топката летеше точно под напречната греда, но Стергиакис отново спаси.

В 85-ата минута Филип Кръстев се поправи за пропуска си по-рано. Талантливият халф, който ще играе за дъщерния на Манчестър Сити тим на Ломел в Белгия, надбяга с дрибъл няколко защитника на съперника и с левия крак прати топката встрани на доскорошния си съотборник Георгиев за 1:2.

След днешното поражение Левски има 53 точки и е на второ място. Славия вече е с 52, заемайки четвъртата позиция, а толкова има и третия в класирането - ЦСКА, макар и с мач по-малко.