"Левски" изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона, разгромявайки с 4:0 Арда. Двубоят бе първи за тима на Николай Костов с новите екипи, посветени на 110-годишнината на клуба.

На "Герена" домакините не оставиха никакви шансове на съперника си, като доминираха през целия мач.

Марин Петков даде аванс на "сините" с гол в 9-ата минута, а Патрик-Габриел Галчев удвои преднината след страхотно изпълнение от пряк свободен удар в 33-ата минута.

Преди края на първото полувреме Фабио Лима Фабио Лима вкара дебютния си гол, за да покачи разликата в двубоя.

"Сините" стартираха ударно и второто полувреме по начина, по който завършиха първото - с гол, който бе дело на Джавад ел Джемили в 50-ата минута.

БТА

Положението за Арда стана още по-сложно в 52-рата минута, когато Милен Стоев получи директен червен картон.

Двубоят бе белязан от нови протести на агитката срещу собственика Наско Сираков. Сектор "Б" опъна огромен транспарант "Сираков вън", като не липсваха и мощни скандирания.

С победата "Левски" се възползва максимално добре от грешната стъпка на ЦСКА по-рано днес и се доближи само на 4 точки от "армейците". Тимът на Николай Костов е четвърти с 41 точки - с равен актив с петия Локомотив Пловдив, който също се издъни днес - 1:2 с Хебър.