Левски победи Локомотив София с 1:0 в среща от 24-и кръг на българския футболен шампион.

Гол на Илиян Стефанов в 35-ата минута се оказа решаващ в двубоя и така "сините" направиха дубъл срещу "железничарите" през сезона.

С този успех отборът на Станимир Стоилов направи голяма крачка към класиране в първата шестица, като вече е пети с 36 точки, на четири зад седмия Берое. До края на редовния сезон остават още два кръга, в които "сините" ще играят с Пирин и Черно море.

Левски продължава да играе силно на своя стадион "Георги Аспарухов", като няма загуба на него от 13 ноември.

Срещата започна много силно за "сините". Удар на Марин Петков с глава мина покрай вратата, а в 11-ата минута Уелтън подаде на младока, а този път той уцели напречната греда.

Моментът за Левски доде в 35-ата минута. Георги Миланов намери Илиян Стефанов и той стреля. Последва спасяване, но и нова възможно за удар от Стефанов, който този път наказа бившия си отбор с изстрел по земя.

През втората част домакините продължиха да атакуват, а Петков направи нов пропуск в 55-ата минута, като ударът му по земя мина покрай вратата.

Поражението оставя Локомотив на 12-ото място с 22 точки, а то е четвърто в последните пет мача.