"Левски" спечели с 2:1 срещу Пирин (Благоевград) в първата контрола от лятната подготовка и за двата тима от родния елит. Столичани победиха благодарение на попадения на Преслав Бачев и Рикардиньо, който бе точен от дузпа.

За "орлетата" се разписа Даниил Кондраков.

На вратата на домакините започна Николай Михайлов, а не Пламен Андреев. Срещата бе неофициален повторен дебют и за двамата треньори - Николай Костов на "сините" и Радослав Митревски на благоевградчани.

Бачев вкара още в първата минута на двубоя след аситенция на Асен Митков, но Кондраков изравни след добавка в 27-ата минута на двубоя.

Рикардиньо осигури победата на своите с попадение от дузпа в 89-ата минута. Наказателният удар бе спечелен от Уелтон.

Във вторник "Левски" заминава за лагер в Правец, където ще изиграе три контроли - срещу Етър, Марица (Пловдив) и вицешампиона на Кипър Апоел Никозия.