Отборът на Лил поведе в класирането на френската Лига 1 след първата си победа като гост на Пари Сен Жермен от 1996 година насам. Минималният успех с 1:0 бе съпътстван от достатъчно напрежение, като то ескалира до два червени картона в последните минути - един за звездата на шампионите Неймар и един за Ембало Джало от състава на гостите.

21-годишният канадец Джонатан Дейвид отбеляза единствения гол, който се превърна в реалност и с доза шанс, благодарение на рикошет в средата на първото полувреме.

Това бе осма загуба за столичани през сезона в първенството и удар по амбициите им за четвърта поредна титла, след като седем кръга преди края са втори и изостават на три точки от лидера.

Неймар изблъска Джало, след като топката бе напуснала игра, а той му отвърна и така двамата получиха вторите си жълти и съответно червени картони.

Следващата задача пред ПСЖ не е никак лека - Байерн (Мюнхен) в четвъртфиналите на Шампионската лига идната седмица.