Отборът на Лион запази надеждата си за класиране в тройката на френската Лига 1 и съответно за участие в Шампионската лига.

“Хлапетата” сториха това в зрелищно дерби при гостуването си на стадион “Луи II” в Монако, където постигнаха обрат и след победа с 3:2 съкратиха изоставането си от “монегаските”, които в момента са трети в първенството, само на една точка.

Кевин Фоланд откри за Монако в 25-ата минута, като това бе единственото попадение преди почивката. Мемфис Депай изравни в 57-ата минута, а в 70-ата гостите останаха с човек по-малко, след като Максенс Какере бе изгонен за втори жълт картон.

Макар и с десетима души, Лион поведе четвърт час преди края, когато Депай асистира на Марсело за 2:1. Интригата тепърва предстоеше и в 86-ата минута Уисам Бен Йедер изравни за 2:2 от дузпа, но гостите почти светкавично отвърнаха с победен гол на 17-годишната си надежда Райан Шерки минута преди края.

В петминутното продължение Марсело и Матиа де Шилио от Лион получиха червени картони, а Вилем Жебел и Пиетро Пелегри от домакините последваха съдбата им.

Резултатът от този мач на практика направи битката за титлата състезание с два коня - Лил и Пари Сен Жермен, които са на първите две места, съответно със 76 и 75 точки три кръга преди края. Монако е трети със 71, а Лион четвърти със 70.