Ливърпул продължава великолепния си старт под ръководството на новия треньор Арне Слот, като постигна трета победа в три мача от Шампионска лига.

Мърсисайдци спечелиха трудното си гостуване на РБ Лайпциг с 1:0 след гол на Дарвин Нунес през първото полуреме.

Така те добавиха към победите си над Милан и Болоня, за да станат втори в общото класиране, като само те и Астън Вила са с пълен актив. Лайпциг остава сред отборите на дъното след трета поредна загуба. Предишните бяха срещу Атлетико Мадрид и Ювентус.

Днес германците, които от 2025 година ще работят с Юрген Клоп като директор, могат да съжаляват, че не взеха поне точка от двубоя. Особено през второто полувреме те имаха няколко златни шанса да изравнят. Ливърпул обаче отново намери начин да вземе трите точки и сякаш духът на Клоп изобщо не е напускал отбора.

През първата част Лайпциг започна силно, направи пропуск чрез голаджията си Бенджамин Шешко и бе наказан. В 27-ата минута Константинос Цимикас центрира меко от левия фланг, Мохамед Салах отклони с глава, а Нунес добута от близо за 1:0.

Малко след това вратарят ветеран Петър Гулаши направи фамозно спасяване след удар с глава на уругваеца, лишавайки го от втори гол. До края на полуврмето Нунес беше замесен и в друга ситуация, като поиска дузпа, за каквато съдията гледа на монитора, но взе решение, че нарушение няма.

Последваха две пропуснати възможности от Коди Гакпо и удар в гредата от страна на Алексис МакАлистър в 70-ата минута.

Дойде и силният период на Лайпциг, като Шешко направи най-големия пропуск излизайки на чиста позиция, като ударът му бе спасен блестящо от Келъхър. После ирландският страж се разтегна за ново великолепно спасяване срещу Шави Симонс.

До края на мач гол на Луис Опенда беше отменен заради засада, а на другата врата Гакпо направи още един пропуск.