Ливърпул победи Порто с 4:1 като гост и с общ резултат 6:1 успя да се класира за полуфиналите на Шампионска лига.

Мърсисайдци затвърдиха превъзходството и по-голямата си класа от тази на съперника и стигнаха до нов успех.

Той осигури на Ливърпул сблъсък с Барселона на полуфиналите.

Двубоят все пак можеше да стане по-интересен, защото в началните минути Порто упражни сериозен натиск и имаше няколко добри ситуации за гол.

Интригата приключи в 26-ата минута, когато с първия си удар към вратата, Ливъпул успя да отбележи.

Мохамед Салах сякаш опита удар, но топката бе засечена от Садио Мане, който я прати във вратата.

Имаше доста спорове дали Мане е в положение на засада, но след преглед с ВАР, съдията зачете гола.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: Getty images/ Guliver photos

До края на първата част Порто продължи да е по-активният тим, докато Ливърпул без особени усилия успяваше да запази резултата.

Втората част предложи доста повече интересни моменти на феновете, а контраатаките на Ливърпул бяха убийствени.

В 65-ата минута Мохамед Салах получи страхотен пас от Александър-Арнолд и удвои.

Три минути по-късно Едер Милитао даде малък повод за радост на домакинските фенове, засичайки центриране от корнер право във вратата на английския клуб.

Ливърпул обаче нямаше намерение да спира и Роберто Фирмино вкара трети гол за мърсисайдци.

Крайният резултат пък бе оформен от Върджил Ван Дайк след корнер.

Така Ливърпул безпроблемно достигна полуфиналите, където ни очакват страхотни сблъсъци между мърсисайдци и Барселона.