Финалната права в евротурнирите изглежда все по-близо за намаляващите участници. След като вече знаем всички полуфиналисти в Шампионската лига, предстои да разберем и кои отбори ще продължат към тази фаза в останалите два турнира на УЕФА - Лига Европа и Лигата на конференциите.

Отговори, които ще научим в четвъртък вечер. А един от въпросите е следният - ще видим ли българин на полуфинал в Европа? Кирил Десподов и ПАОК загубиха с 0:1 гостуването си на Брюж в първия четвъртфинал от Лигата на конференциите, но предстои реванш на собствен терен в Солун.

А както всички знаят - на "Тумба" не се играе лесно и въпреки поражението в първия мач, шансовете все така ги има. Двубоят между гърците и гостите от Белгия ще се излъчи пряко в ефира на RING от 22.00 часа.

ОЩЕ ЗА МАЧОВЕТЕ ДНЕС С ВИДЕО>>>

Останалите двойки също са доста, доста интригуващи, като там фигурират отбори, които сме свикнали да гледаме по-често в Шампионската лига, както и един току що коронован шампион на страната си.

Ливърпул ще опита да превъзмогне трите звучни шамара, които получи от Аталанта на "Анфийлд" миналия четвъртък в Лига Европа. "Червените" направиха грешна стъпка и в Англия през уикенда, но това е отбор, който винаги се бори до последната секунда, така че макар да отива в Бергамо с три гола пасив, едно е сигурно - Ливърпул няма да се предаде и след 0:3 в един от последните двубои на Юрген Клоп начело на тима.

Този двубой е от 22.00 часа пряко по bTV Action.

Със същия начален час, също в Италия, в същия турнир, но на друго място - предстои същинска класика, в която Рома ще приеме Милан на "Олимпико". "Джалоросите" взеха крехка преднина от гол при гостуването си в Милано, а сега ще разчитат на пълните трибуни на "Олимпико" да им дадат още по-голяма мотивация в мисията за продължаване напред към полуфиналите. Срещата ще гледате директно по MAX Sport 3 HD.

Прясно коронованите шампиони на Германия - Байер (Леверкузен), пък продължават да поддържат жива мечтата за требъл. Титлата в Германия вече е факт, предстои финал за Купата на Германия, но преди това - гостуване на Уест Хем в четвъртфиналите на Лига Европа, след като у дома "аспирините" взеха добър аванс от два гола.

Отвъд Десподов и ПАОК, в Лигата на конференциите като че ли най-интригуващата двойка в четвъртфиналната фаза след първите мачове остава Фенербахче срещу Олимпиакос. Битката между турци и гърци не разочарова, като в първия мач в Пирея домакините спечелиха с 3:2, но сега им предстои гостуване в Истанбул, а там "фенерите" определено могат да засветят силно. Този реванш ще гледате пряко по MAX Sport 3 HD от 22:00 часа.