Отборите на Ливърпул и Арсенал не се победиха в полуфиналния мач помежду си за Купата на Лигата и така след 0:0 оставиха развръзката за реванша, който ще се проведе следващата седмица.

Двата тима трябваше да играят първия мач помежду си преди седмица и сега да приключат всичко, но тогава срещата бе отложена заради случаи на коронавирус в Ливърпул.

Лондончани играха повече от час с човек по-малко, след като Гранит Джака бе изгонен в 24-ата минута, но дори и численото преимущество не помогна на домакините да спечелят.

Като цяло “червените” не спряха да атакуват и доминираха както във владението на топката, така и при изстрелите, но в предни позиции не успяха да материализират това свое превъзходство. А и не бива да забравяме, че две от основните им фигури в атака, Садио Мане и Мохамед Салах, отсъстват заради Купата на африканските нации.

През първото полувреме Ливърпул владееше топката в 80% от времето, но така и не успяваше да стигне до заветния гол - мисия, която се оказа невъзможна и след почивката. Първият и единствен удар в рамките на вратата за домакините дойде едва в добаветното време на мача.

Арсенал също записа един точен удар на сметката си - 20 минути преди края, когато Букайо Сака бе близо до попадение, но Алисон отби топката с крак.

Победителят от тази двойка ще играе финал с Челси.