Барселона постигна трудна, но очаквана победа над чешкия шампион Славия (Прага).

Каталунците спечелиха двубоя с 2:1, като домакините от Прага оказаха доста сериозна съпротива и в доста периоди от мача надиграваха именития си противник.

Естествено, индивидуалната класа на каталунците в крайна сметка се оказа решваща, а и победният гол падна със сериозна доза късмет.

Всъщност той бе автогол, след като отчаяният опит за центриране на Луис Суарес се отби в тялото на Олаинка и изненада вратаря Ондрей Колар от малък ъгъл.

Тази ситуация се разигра в 57-ата минута, но се оказа решваща за крайния изход на мача.

Снимка: АР/БТА

Преди този гол, колкото и странно да звучи, Барса не бе по-добрият тим на терена.

Може би голът на Лео Меси още в третата минута успокои каталунците, които помислиха, че са на 90-минутна екскурзия в Прага.

Домакинтие обаче заслужават поздравления, защото не се смутуха и атакува смело, а само чудесните намеси на Тер Щеген запазиха резултата.

Немският национал трябваше на няколко пъти да показва високата си класа, но чехите определено заслужаваха изравнителен гол.

Той все пак дойде в 50-ата минута, когато Масопуст подаде към Ян Борил, а той без да се бави с палец прати топката във вратата на Барселона.

Естествено, след изравнителния гол, Барса се хвърли в атака, за да дойде стрнното победно попадение.

Може би за период от около 15 минути изглеждаше, че чешките играчи са се предали и нямат сили за нов подвиг, но в последните минути те натикаха каталунците в собствената им половина.

Отново Тер Щеген, а и наколко самоотвержени шпагата запазиха резултата в позлза на Барса.

В другия мач от групата Интер изкова изключително ценен успех над Борусия (Дортмунд).

"Нерадзурите" победиха с 2:0 с голове на Лаутаро Мартинес и Антонио Кандрева.

Мартинес откри в 22-ата минута, изпусна и дузпа в 83-ата, а в самия край на мача Кандрева подпечата заслужения успех.

Така след преполовяването на групата, Барселона води със 7 точки, Интер и Борусия имат по 4, а Славия е с една точка.