Ливърпул и Манчестър Сити изиграха изключително атрактивен мач на "Анфийлд" от седмия кръг на Висшата лига, който завърши при равенство 2:2.

Треньорският сбълсък между Юрген Клоп и Пеп Гуардиола оправда очакванията отново да не разочарова, като всичките четири попадения паднаха през второто полувреме.

Резултатът оставя много завързана борбата на върха, като лидер остава Челси с актив от 16 точки, Ливърпул е 15, а Сити, Юнайтед, Евертън и Брайтън са с по 14.

През първото полувреме Сити направи по-значимите пропуски, като два от тях бяха на Кевин Де Бройне. След това "гражданите" поискаха дузпа за нарушение срещу Фил Фоудън.

Ливърпул излезе с променено лице веднага след почивката и Садио Мане откри резултата в 59-ата минута след хубав извеждащ пас на Мохамед Салах.

Авансът на домакините обаче се задържа само десет минути, тъй като Фил Фоудън успя да възстанови равенството.

Ливърпул отново си върна преднината в 76-ата минута, когато Мохамед Салах реализира след прекрасен самостоятелен пробив, при който размина няколко защитници на "гражданите" и с десния крак простреля Едерсон за 2:1.

Това обаче не бе всичко в мача и в 81-вата минута Кевин де Бройне изравни за втори път. Белгиецът стреля с левия крак от границата на наказателното поле, топката се отби в тялото на Жоел Матип и влетя в мрежата на Алисон Бекер за 2:2.

Последната реална голова възможност се откри пред домакините, които можеха да стигнат до победата чрез Фабиньо, но на празна врата бразилецът уцели крака на плонжиралия Родри.