Ливърпул и Тотнъм допуснаха издънки в столицата, с което още повече заплетоха интригата в английската Висша лига.

Двата тима, които се изправят един срещу друг в сряда, започнаха кръга с равни точки на върха, но не успяха да се възползват от грешката на другия.

Грешки направиха и повечето им преследвачи, като в момента само шест точки разделят първите девет тима в класирането на Висшата лига, а оставащите 26 кръга обещават да са все така вълнуващи.

Днес Тотнъм имаше гостуване на градския си съперник от южната част на Лондон - Кристъл Палас.

Добре познатата комбинация между Хюн Мин Сон и Хари Кейн изведе момчетата на Моуриньо напред, но 10 минути преди края Джефри Шлуп изправни за Палас, което оформи крайното 1:1.

30 минути след края на този мач, в западната част на Лондон, Ливърпул се изправи срещу Фулъм, като мачът също завърши 1:1.

Разтърсваните от травми шампиони, започнаха някак високомерно мача, като през първата част по-добрият тим на терена бе Фулъм.

Домакините дори откриха след 25 минути игра, когаот Лукман изведе Боби Рийд, а той с мощен диагонален удар отбеляза.

През втората част обаче Ливърпул вдигна оборотите, а Фулъм постепенно започна да се прибира, в опит да опази преднината си.

Това обаче не се случи, защото в 79-ата минута реферът отсъди дузпа. Причината бе, че след пряк свободен удар, топката срещна ръката на намиращ се в стената играч на Фулъм.

С изпълнението се нагърби Мохамед Салах, който изравни, а въпреки опитите на мърсисайдци, 1:1 остана крайният резултат.

Така четирите тима, които започнаха кръга на върха не успяха да спечелят мачовете си. В това число можем да сложим и нулевото реми в дербито на Манчестър, което прави издънка на шесте основни тима в Англия.

Печеливш от всичко това бе Саутхемптън, който по-рано днес победи Шефийлд Юнайтед с 3:0 и напълно изненадващо окупира третото място в таблицата, само на две точки зад Тотнъм и Ливърпул.