Ливърпул и Тотнъм имаха своите затруднения срещу тимове от третото ниво на английския футбол, но все пак продължиха към четвъртия кръг на турнира за Купата на ФА.

Двата водещи тима трябваше да правят обрати на собствения си стадион, но не допуснаха звучна издънка, макар да бяха в доста експериментални състави.

На "Анфийлд" Ливърпул победи с 4:1 тима на Шрьосбъри, с когото го деляха 55 места в английската футболна пирамида.

В тима на Юрген Клоп имаше няколко непознати голобради момчета, но и хора от основния състав като Върджил ван Дайк и Фабиньо, но все пак никой не даваше какъвто и да е шанс на гостите да сътворят сензация.

Но началото бе шокиращо, защото именно тима на Шрьосбъри удари първи, когато Дание Удо смълча "Анфийлд" в 27-ата минута.

До края на полувремето обаче Ливърпул бързо постигна обрат. Първо Кейди Гордън изравни, а след това Фабиньо от дузпа направи резултата 2:1.

Той се запази 78-ата минута, до която тима на Шрьосбъри все още имаше някаква надежда за сензация. Роберто Фирмино обаче реши всички с изключително ефектен гол с пета, а в последната секунда Фабиньо оформи крайното 4:1.

Далеч по-трудно бе на "Тотнъм Стейдиъм" в Лондон, където домакините се мъчиха срещу Моркамб, но все пак спечелиха с 3:1.

До 74-ата минута на мача резултат доста изненадващо бе 0:1, благодарение на гола на Антъни О'Конър за гостите.

Тотнъм имаше сериозни затруднения да достигне до гол, което принуди Антонио Конте да включва титулярните си нападатели в игра, а това веднага даде резултат.

В 74-ата минута Хари Кейн изравни от фаул, малко след това Лукас Моура донесе обрата, а крайният резултат бе оформен отново от Кейн в 88-ата минута.