Ливърпул победи Уулвърхямптън с 2:1 в междинния 24-и кръг на Висшата лига в сблъсък, който подсказваше, че бъдещите шампиони може да загубят точки за втори път през този сезон.

На "Молиню" "вълците" играха много силно, но късен гол на Роберто Фирмино ги прекърши и продължи победната серия на отбора на Юрген Клоп. Тимът вече е с 13 поредни успеха в шампионата и продължава да мечтае за сезон без загуба. Водят с 16 точки на върха и са с мач по-малко спрямо основните преследвачи.

Лошата новина за гостите обаче е, че Садио Мане се контузи и напусна терена през първото полувреме. Все още не е ясно какво е състоянието му и дали ще отсъства за дълго.

Срещата започна с обичайния натиск на Ливърпул, но откриващият гол дойде по необичаен начин. Капитанът Джордан Хендерсън се разписа с глава след центриране от корнер на Трент Александър-Арнолд. Английският национал намери перфектна позиция в наказателното поле, освобождавайки се от Жоао Моутиньо.

Уулвс след това направи две много опасни атаки, но не успя да намери ефективен завършващ удар. Най-големият шанс бе за Мат Дохърти, който изпусна с глава сам срещу вратаря. В 18-ата минута на другата врата Мохамед Салах изпусна след страхотен пас на Садио Мане.

Малко след това обаче дойде лоша новина за гостите. Мане напусна терена принудително поради травма и бе заменен от новото попълнение Такуми Минамино.

"Вълците" продължиха да са опасни с атаки по фланговете. На два пъти голмайсторът им Раул Хименес взе грешни решения да стреля вместо да подава в много изгодни ситуации.

После Салах видя как негов удар е спасен с перфектен шпагат на Дохърти в последния момент. Ливърпул имаше своите шансове, но съперникът им стоеше много добре през тази първа част, независим от негативния за него резултат.

В самото начало Салах накара Патрисио да прави важно спасяване, след като открадна топката от Адама Траоре и моментално стреля.

Уулвс обаче продължи да играе силно и удари в 51-ата минута. Раул Хименес се разписа с глава след перфектно центриране на Траоре от десния фланг. Напълно заслужен развой за "вълците" предвид показаното до момента.

Траоре, който бе най-добрият играч на "вълците", стреля силно от малък ъгъл в 65-ата минута и Алисон изби. Малко след това същото се случи и с шут на Хименес.

Уулвс продължи да е по-активният отбор, но в 82-ата минута Фирмино направи най-големия пропуск за Ливърпул. Той не успя да преодоле е Патрисио очи в очи и стреля в тялото му.

Две минути по-късно обаче именно бразилецът реши мача. След добра игра на Салах и асистенция на Хендерсън, Фирмино не остави шанс на португалския страж и реализира за 2:1.

В края на мача резервата Диого Жота направи фрапантен пропуск и лиши своите от точка.