Ливърпул постигна трудна победа с 1:0 при гостуването си на последния Бърнли в среща от 25-ия кръг на Висшата лига.

Това беше четвърти пореден успех за мърсисайдци на Юрген Клоп в първенството, а той стана факт след гол на бразилеца Фабиньо в 40-ата минута след изпълнение на ъглов удар.

Бърнли направи няколко значими пропуска особено през първото полувреме, но не успя да преодолее защитата на съперника.

Победата носи актив от 54 точки за Ливърпул, което е с девет по-малко от тези на шампиона Манчестър Сити. Мърсисайдци са с мач по-малко. Бърнли остава последен с 14 точки, на цели седем от спасителния бряг.

В друг мач днес Тотнъм изненадващо загуби от Уулвърхямптън на "Тотнъм Стейдиъм" в Лондон с 0:2.

Това беше второ поредно домакинско поражение за "шпорите" след 2:3 срещу Саутхемптън и общо трето поредно във Висшата лига.

Меденият месец на Антонио Конте изглежда премина, тъй като днес и двете попадения дойдоха рано и бяха след грешки на вратаря Юго Лорис. Точни за "вълците" бяха Раул Хименес в седмата и Леандер Дендокер в 18-ата минута.

Победата донесе седма позиция за Уулвс с актив от 37 точки, а Тотнъм вече е осми с 36 и мач по-малко.

В мач, който се игра по същото време, Нюкасъл победи Астън Вила на "Сейнт Джемсис Парк" с 1:0 след гол на защитника Кийрън Трипиър.