Ливърпул очаквано спечели домакинството си на аутсайдера в Група "D" Мидтиланд с 2:0 в Шампионска лига.

Мърсисайдци не впечатлиха, но си свършиха работата срещу отбора на Божидар Краев, а българският национал влезе като резерва за последните 10 минути.

Юрген Клоп направи много промени за срещата, като само вратарят и защитата може да се считат за титулярни. Това доведе до проблеми през първото полувреме и двете попадения паднаха през второто. Мидтиланд може да съжалява, тъй като изпусна две чисти положения чрез нападателя си Андерс Дрейер.

В предни позиции за домакините играха Джердан Шакири, Такуми Минамино, Дивок Ориги и Диого Жота, а звездният тризъбец бе на пейката. Точни за победителите бяха Жота и резервата Мохамед Салах в края от дузпа.

Така Ливърпул събра пълен актив от шест точки след два мача, които спечели с пестелива игра и доза късмет. Това обаче е присъщо само на най-големите отбори и Клоп може да е доволен.

От другата страна Мидтиланд остава с две загуби без отбелязан гол и ще търси първия си такъв в груповата фаза при домакинството си на Аякс в следващия кръг.

В самото начало датчаните направиха страхотен пропуск. Андерс Драйер беше изведен зад защитата на мърсисайдци и се озова очи в очи с Алисон, но не успя да го преодолее.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Ливърпул взе инициативата в следващите минути, но така ин е стигаше до изгодни ситуации. Интересното около тима на Клоп през първата част дойде в 30-ата минута, когато Фабиньо беше заменен принудително заради контузия, а на негово място влезе младия Рийс Джеймс. Фабиньо е един от вариантите за заместник на дълготрайно контузения Върджил Ван Дайк в центъра на отбраната.

Моментът на Ливърпул все пак дойде в 55-ата минута. Трент Александър-Арнолд направи двойно подаване с Джердан Шакири, а след това пусна остро центриране към Диого Жота, който от близка дистанция нямаше как да сгреши за 1:0. Това беше гол №10000 в историята на клуба.

След час игра Клоп пусна тежката артилерия в лицето на Мохамед Салах и това още повече раздвижи атаката на домакините.

В 81-ата минута Божидар Краев бе пуснат в игра и застана на позицията №10 зад нападателя. Малко преди края друга резерва в мача - Роберто Фирмино, направи голям пропуск за мърсисайдци от чиста позиция след пас на Джеймс Милнър. На другата врата Драйер залъга вратаря и по чудо не прати топката във вратата с технично копване. Ливърпул определено извади късмет.

Така се стигна до 91-ата минута, когато Паулиньо фаулира откъсващия се Мохамед Салах в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. От бялата точка Мохамед Салах гарантира успеха на своите.