Ливърпул допусна едва втората си загуба от началото на сезона във Висшата лига - 0:1 при гостуването си на Лестър в среща от 19-ия кръг.

Мохамед Салах изпусна дузпа за гостите през първото полувреме, а през второто Адемола Лукман реализира единственото попадение в двубоя и донесе триумфа на "лисиците".

Той идва дни след тежката загуба с 3:6 от Манчестър Сити, а освен това Брендън Роджърс може да е много доволен, защото спечели трите точки с много липсващи футболисти.

Освен изпуснатата дузпа, Салах направи още няколко пропуска за своите, но като цяло мърсисайдци не показаха обичайната си атакуваща мощ. До голяма степен това се дължеше и на добрата игра в защита на "лисиците". Единствената загуба за Юрген Клоп до момента бе при друго гостуване - това на Уест Хям с 2:3.

Така Ливърпул остава на втората позиция с актив от 41 точки и Манчестър Сити е категоричен лидер с шест точки преднина. Лестър се качи до деветото място с 25 точки.

Ливърпул бе много близо да поведе в 14-ата минута, след като Мохамед Салах бе препънат от Вилфред Ндиди в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. Зад бялата точка застана египтянинът, но Каспър Шмайхел спаси. Последва добавка с глава от Салах, а топката този път срещна напречната греда.

В 31-ата минута Салах отново бе длъжник на гостите. След груба грешка в отбраната на "лисиците" се отвори перфектна възможност пред него, но последва ново прекрасно спасяване на Шмайхел.

Въпреки тази неточност защитата на домакините се справяше добре и не допусна още големи опасности в първата част. Един далечен удар на Джордан Хендерсън мина над вратата.

В 55-ата минута Диого Жота изведе Садио Мане зад защитата, но сенегалецът направи огромен пропуск пращайки топката високо.

Мърсисайдци бяха наказани в 59-ата минута. Младият Дюзбъри-Хол проби през левия фланг и изведе Адемола Лукман, който прати топката в близкия ъгъл на Алисон за 1:0.

Един от добрите шансове за Ливърпул до края дойде в 86-ата минута, когато след статично положение Върджил Ван Дайк стреля от малък ъгъл, но Шмайхел отново бе на място.

В края дойде логичният натиск на гостите, но защитата на Лестър се справи перфектно с него.