Ливърпул не успя да победи при домакинството си на Лестър и завърши наравно 1:1 в много динамичен мач от междинния 24-и кръг на Висшата лига.

Така разликата с втория Манчестър Сити, който ден по-рано загуби изненадващо от Нюкасъл, остава пет точки 14 кръга преди края.

Мачът на "Анфийлд" бе много интересен и изпълнен с любопитни ситуации. Ливърпул поведе рано, но рязко намали темпото в края на първото полувреме и си плати скъпо чрез изравнителен гол.

През втората част мърсисайди хвърлиха всичко в атака, но не успяха да преодолеят организираната атака на "лисиците", които за пореден път доказват, че обичат да играят срещу този съперник.

Ливърпул замарширува към титлата още в началото на третата минута, когато Садио Мане не остави шанс на Каспър Шмайхел с диагонален удар по земя.

Около 180 секунди по-късно датският страж направи страхотно спасяване след подобен удар на Роберто Фирмино. Ливърпул мжеше набързо да си реши мача.

В края на първото полувреме Лестър шокира обаче своя съперник. След изпълнение на фаул топката бе изчистена, но стигна до Бен Чилуел, който с глава я прати към Хари Магуайър. Последният реализира отблизо за 1:1.

Ливърпул имаше основателни претенции за дузпа в 57-та минута, когато Наби Кейта бе съборен от Перейра в наказателното поле. Мърсисайдци обаче не направиха достатъчно да победят.

Напротив. Лестър изпусна изгодни ситуации чрез Джеймс Мадисън и Джони Еванс в началото на второто полувреме и можеше съвсем спокойно да води в резултата.

Равенството по-скоро е закономерно и оставя "лисиците" на 11-а позиция с актив от 32 точки.