Ливърпул победи Челси с 2:1 като гост във вълнуващото дерби на шестия кръг на Висшата лига.

Отборът на Юрген Клоп изкова шестата си поредна победа в шампионата, но и със сигурност най-трудната. Вицешампионът от миналия сезон с голяма мъка запази аванса си, който след края на първото полувреме бе от два гола.

Подмладеният състав на Франк Лампард изигра много силно второ полувреме, но успя да върне само единия гол. Няколко големи пропуска го лишиха от точката.

Срещата започна на високо темпо, но с предпазлива игра и от двата отбора. По-голямата класа на Ливърпул обаче си пролича още в 14-та минута, когато тимът поведе. След умно изпълнение на пряк свободен удар, Трент-Александър Арнолд стреля силно и откри резултата.

В 24-та минута Челси имаше страхотен шанс да изравни чрез голаджията си Тами Ейбрахам, който изпусна сам срещу вратаря Адриан. Испанецът спаси.

В 27-та минута Челси вкара гол след страхотна атака, завършена от капитана Сесар Аспиликуета, но след бурна радост голът бе отменен с ВАР заради тънка засада.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Проклятието на видео системата донесе гол на Ливърпул в още следващата атака. След изпълнение на фаул, Роберто Фирмино се разписа с глава за 2:0.

Второто полувреме също протече на всиоко темпо като и двата отбора търсиха гола. Ливърпул, въпреки солидния си аванс, се втурна в атака и създаде доста напрежение пред вратата на съперника, но не съумяваше да стигне до ново попадение.

Така в 71-та минута Нголо Канте предложи късче магия. Шампионът на Висшата лига с Лестър мина на парад през защитата на мърсисайди и реализира с прецизен удар, с който не остави шанс на Адриан.

Голът даде голям импулс на домакините и двуострите атаки продължиха в пълна сила. Големият шанс за тима на Франк Лампард дойде в 88-та минута, когато резервата Мичи Батшуайи стреля с глава и топката мина до страничната греда.

Малко след това и Мейсън Маунт направи значим пропуск непосредствено пред вратата.

Така Ливърпул извоюва 15-ата си поредна победа във Висшата лига и остава едноличен лидер.

В другата среща, която се игра по същото време, Арсенал надделя драматично над Астън Вила с 3:2.